Santiment: LINK Coin ve Bu 9 Altcoin Geliştirmede Önde!

Kripto para piyasası düşüş yörüngesinden kurtulmak için mücadele ediyor. Bununla birlikte, bu döngüyü kırabilen tokenler oldukça nadir. Yine de projelerin kullanıcıları geliştirme faaliyetlerine tüm hızlarıyla devam ediyor. Analitik firması Santiment, RWA alanındaki geliştirme faaliyetlerinde ön plana çıkan projelerin bir listesini paylaştı. Listede Chainlink (LINK Coin) aldığı puanla açık ara liderlik koltuğuna oturuyor.

Santiment, geliştirmede önde olan projelerin listesini paylaştı!

Kripto para sektörü meme coinler, Gerçek Dünya Varlık Tokenizasyonu (RWA) ve Yapay Zeka (AI) odaklı tokenlere yönelik yeni trendler görüyor. Kripto analiz şirketi Santiment, en gelişmiş RWA altcoin projelerinin bir listesini paylaştı. Buna göre, Chainlink (LINK Coin) son 30 gün içinde ortalama 512 günlük faaliyetle en yüksek düzeyde geliştirme faaliyeti gösterdi. Onu Synthetix (SNX), Centrifuge (CFG), Oraichain (ORAI), Dusk (DUSK), Maker DAO (MKR), Ixswap (IXS), Creditcoin (CTC), Polymesh Network (POLYX) ve Reserve Protocol (RSR) takip ediyor. Bu bağlamda Santiment şu açıklamayı yapıyor:

İşte gelişime göre kriptonun en iyi Gerçek Dünya Varlıkları (RWA’lar). Bu liste, yedekli olmayan tüm github faaliyetlerinin sayılması ve bu günlük faaliyetlerin son 30 gün içindeki ortalamasının alınmasıyla derlenmiştir. Chainlink, en yakın proje olan Centrifuge (255) ile karşılaştırıldığında ortalama günlük geliştirme faaliyetinin (512) iki katından fazlasını görüyor. Oklar, geçen ayki güncellemeden bu yana sıralama konumlarında yükselme veya alçalma olup olmadığını gösteriyor.

Kaynak: Santiment

Balinalar dipten satın aldı: 6,2 milyon LINK Coin kaptılar

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere on-chain veriler, Chainlink balinalarının geçen haftaki kripto düşüşünü varlıklarına eklemek için kullandığını gösteriyor. Kripto analisti Ali Martinez, Chainlink’in (LINK Coin) büyük holderlarının geçtiğimiz hafta 6,2 milyondan fazla token aldığını gösteren ayrıntıları paylaştı. Analistin yayınladığı bir balina varlık tablosuna göre, bu balinaların hafta boyunca ele geçirdiği toplam LINK Coin miktarı 76,8 milyon doların üzerindeydi.

IntoTheBlock verileri, 10 bin – 100 bin aralığındaki varlıkların geçtiğimiz ay %1,94 arttığını gösterirken, 100 bin-1 milyon LINK’e sahip balinaların varlıklarının aynı dönemde %4,57 arttığını ortaya koyuyor. Toplam 19 balina adresi (10 milyon ila 100 milyon LINK) toplamda yaklaşık 502 milyon LINK tutuyor. Bu rakam mevcut fiyatlarla yaklaşık 6,2 milyar dolar değerinde. Ayrıca, bu balina grubu yazı sırasında %50,29’luk konsantrasyonu temsil ediyor. Bu arada, 100 bin – 1 milyon LINK kategorisindeki balinaların sayısı 481 ve yaklaşık 1,57 milyar dolar değerinde 127,63 milyon tokena sahipler. 83 adres, 2,42 milyar dolar değerinde toplam 195,9 milyon LINKCoin için 1 milyon ila 10 milyon token arasında tutuyor.

Gelişmeler ve balinalar LINK Coin fiyatını yukarı itti

Bu son balina aktivitesi, LINK Coin fiyatının 5 Temmuz’da 11,15 dolara kadar düşmesine rağmen balinaların Chainlink’te yükselişe geçtiğini gösteriyor. Token fiyatı son 24 saat içinde %2’lik bir artışla 13 doların üzerine çıktı.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde Chainlink, birden fazla önemli ağ gelişmesi ve entegrasyonunun ortasında yükseldi. Buna Fidelity International ve Sygnum ile yapılan son ortaklık da dahil. İşbirliği, Fidelity International’ın 6,9 milyar dolarlık para piyasası fonunu güçlendirmek için oracle ağının teknolojisinden ve altyapısından yararlanacak. LINK ayrıca Chainlink ile İspanya merkezli telekom devi Telefonica arasındaki stratejik ortaklığın ardından büyük bir kazanç elde etti. Proje, telekomünikasyon şirketinin güvenliğini artırmak ve kullanıcıları ‘SIM Swap’ saldırılarına karşı korumak için Chainlink Labs’ın araçlarını kullanmayı amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir